Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/krzysiup14/best-bus.eu/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/krzysiup14/best-bus.eu/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/krzysiup14/best-bus.eu/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706
Wynajem autokarów, autobusów na kolonie - Best-Bus

Wynajem autokarów, autobusów na kolonie

wynajem autokarów Warszawa

Wakacje, pierwszy wyjazd na kolonie, kolejne na obozy, wędrówki, spływy.
A my – rodzice, jak co roku stajemy przed decyzją dowieźć dziecko samochodem, czy pojedzie autokarem z innymi uczestnikami?

Organizatorzy wypoczynku dla dzieci wybierają różne rozwiązania dojazdu uczestników kolonii i obozów do ośrodka. Wielu z nich całkowicie rezygnuje z dowozu dzieci i młodzieży, tym samym oferując niższą cenę obozu w którą nie jest wkalkulowany transport.

Wrażenie, że znaleźliśmy tańszą ofertę jest zatem złudne ponieważ tak czy inaczej nasze latorośle musimy dowieźć sami, nie tylko angażując swój czas ( a jak wiadomo czas to pieniądz), ale również i ponosząc koszty przejazdu własnym samochodem, często dodatkowego noclegu, czy posiłków.

Nigdy transport indywidualny nie jest tańszym rozwiązaniem niż podróż ośmiorga, dwadzieściorga czy pięćdziesięciorga dzieci jednym autokarem. Również w ostatecznym rozrachunku nie jest bardziej komfortowy. Owszem samochodem dojedziemy szybciej, postój możemy zrobić w dogodnym dla nas momencie, ale należy pamiętać, że wspólnie spędzony z rówieśnikami czas w autokarze podczas dojazdu do ośrodka przynosi wiele korzyści.

W trakcie podróży możliwość obserwowania, rozmowy z innymi osobami wpływają na rozeznanie się naszego dziecka z kim chciałoby być w grupie lub pokoju. Opiekunowie często pomagają dzieciom zapoznać się ze sobą, prowadzą zajęcia integracyjne, oraz sami obserwują podopiecznych za których będą odpowiedzialni przez cały turnus. Również same dzieci mają czas, aby oswoić się z wychowawcami. Takie podejście pomaga pokonać nieśmiałość, a wspólna podróż staje się zbliżającym doświadczeniem. Dzięki temu, dzieci często po dotarciu do ośrodka i rozpakowaniu swoich bagaży wspólnie idą na posiłek tworząc grupę nie tylko formalną, ale i towarzyską.

Dobrze przeprowadzona integracja, wpływa na komfort, poczucie bezpieczeństwa i przynależności do grupy z którą nasze dziecko ma spędzić fantastyczne wakacje.

Oczywiście ze względu na lokalizację ośrodka wypoczynkowego oraz miejsce zamieszkania uczestników, Organizatorzy dobierają odpowiedni środek transportu i miejsce wyjazdu. Nie zawsze wszystkie dzieci są z tego samego miasta czy województwa, czasami pochodzą z różnych regionów czy nawet krajów. Dlatego część instytucji organizujących dla nich wypoczynek wybiera jedno stałe miejsce i godzinę wyjazdu czy przyjazdu, inne decydują się na przejazd busów z kilku regionów zabierając po drodze kolejnych uczestników.

Wspólny powrót z kolegami, koleżankami pozwala na spędzenie razem ostatnich chwil, wymianę kontaktów, umówienie się na spotkanie, na kolejne wakacje.
Wiele obozów kończy się apelem na którym rozdawane są dyplomy, medale, odznaki na które często uczestnicy pracowali cały turnus, a niektóre z nich są wynikiem zespołowym . Pozwólmy dzieciom wspólnie doświadczyć radości z sukcesu czy smutku związanego z rozstaniem. Nie wyrywajmy ich nagle ze środowiska w którym spędziły wiele fajnych dni.

Dlatego drodzy Organizatorzy przygotowując ofertę wyjazdową dla dzieci zastanówcie się czy nie warto może nieco podnieść ceny wliczając transport busem lub autokarem, ale zapewnić łatwiejszy start młodym ludziom w pierwszych chwilach na obozie. Może warto pokazać rodzicom plusy i minusy wspólnego przejazdu ?

Drodzy Rodzice, pierwsze chwile w nowym miejscu są ogromnie ważne i wpływają na samopoczucie naszej latorośli. Jeśli nasze dzieci pojawiają się w jednym pokoju i nikogo nie znają, ciężko będzie im odnaleźć się i poczuć komfortowo. Musi minąć jakiś czas, aby zapoznały się i zaprzyjaźniły. Trudniej również będzie dziecku dołączającemu do pozostałych którzy zdążyli się już zapoznać w autokarze.
Dlatego wybierając obóz dla dziecka, pamiętajcie, że wspólna podróż to również element wyjazdu, integracji i pożegnania.

Jeśli zaś decydujecie się na wybór obozu bez transportu, a jedzie w to samo miejsce większa grupa znających się dzieci, rozważcie wynajem busa z kierowcą. Zamiast czterech, czy ośmiu samochodów i tyluż rodziców, może pojechać jedna czy dwie osoby, a i dzieciom czas minie szybciej w swoim towarzystwie.

Share:

Comments are closed.